• יניב אור

גידול פטריות מאכל - 14

עודכן: 7 באפר׳ 2021

המשך הלמידה, ההתנסות והעבודה עם עולם הפטריות. את ההקדמה אפשר למצוא כאן:

גידול פטריות מאכל


04/04/21

עדכון לגבי מספר צנצנות מזרע שמתפתחות אצלי. שתי צנצנות המזרע חילבה בסופו של דבר לא התפתחו כל כך טוב. ב-(PO (Pleurotus ostreatus היו די הרבה כתמים צהובים של מטאבוליזם. אני לא מומחה גדול, כמובן, אבל עושה רושם שזה מאבק בזיהומים. אולי החומר שנמצא בזרעים עצמם, החומר שגורם לריח האופייני של החילבה. סתם ניחוש, מעניין. קברתי את תכולת הצנצת באדנית.

צנצנת החילבה השניה עם תפטיר ה-PE (Pleurotus eryngii) - החלטתי לא להשמיך גם איתה וזרקתי את התכולה שלה.


התפטיר PO (Pleurotus ostreatus) במזרע הדורה מה-20 למרץ מתפתח ממש יפה.


התפטיר PE (Pleurotus eryngii) במזרע הדורה מה-20 למרץ מתפתח גם הוא - בקצב איטי יותר.


הצנצנת PE (Pleurotus eryngii) מה-5 למרץ מוכנה לשימוש.


06/04/21

עדכון לגבי התפתחות התפטירים במצע הפרחה. לפי סדר כרונולוגי.


יש את התפטיר של הארינג'י (PE, Pleurotus eryngii) - מזרע דוחן, במצע אספסת בשקית המקורית של האספסת - מה-26 למרץ. מתקדם לאט. אין זיהומים.


יש שלושה תפטירי צדף כחול (PO, Pleurotus ostreatus) - מזרע חיטה מלאה במצע נסורת עץ רך - מה-29 למרץ. נראה ממש טוב, אני חושב שאפשר להעביר לשלב הפרחה. אתייעץ עם אנשים ונראה.את שארית המצע החזרתי לצנצנת מזרע המקורית.


יש שלושה תפטירי ארינג'י (PE, Pleurotus eryngii) - מזרע חיטה מלאה במצע נסורת עץ רך ותוספת של תערובת מטילות - מה-30 למרץ. בגלל התוספת של התערובת מטילות, היה נדמה לי שמתפתח עובש או זיהום אחר גם מבחינת מראה וגם מבחינת ריח. לכן פתחתי את אחת הקופסאות ולמעשה זה נראה ממש טוב ולא היה ריח יוצא דופן. גם את הקופסאות האלה אני חושב שאפשר להעביר לשלב ההפרחה.המשך:

גידול פטריות מאכל - 15