• יניב אור

גידול פטריות מאכל - 19

עודכן: 20 באפר׳ 2021

המשך הלמידה, ההתנסות והעבודה עם עולם הפטריות. את ההקדמה אפשר למצוא כאן:

גידול פטריות מאכל


16/04/21

קניתי בחנות חיות צמר לפילטר של אקווריום - פרלון. יש לו כמה שימושים בהקשר של גידול פטריות. אפשר לדחוף חתיכה ממנו לחור של צנצנות מזרע, קופסאות אגר, שקיות גידול וכו' - במקום להשתמש במיקרופור לאותה מטרה.


בינתיים השתמשתי בו כדי להוסיף עוד שכבה של סינון לאוויר שנכנס דרך הונטה.


ניסיתי להשתמש בו גם עם המכשיר אדים אבל עושה רושם שהוא חסם את האדים שיצאו ועיבה אותם. חלק מהאדים יצאו, אבל לא הייתי מרוצה מהתוצאה.


ה-Blue Oyster מתפתח ממש יפה.


17/04/21

בבוקר הכנתי מצע הפרחה מקוביית קוקוס 840 גרם, 2.5 ליטר ורמקוליט וחצי ליטר גבס. פיסטרתי בדלי עם מים רותחים. בהמשך, כשהמצע התקרר, תליתי לייבוש.


ההתפתחות של ה-Blue Oyster. שתי קופסאות וצנצנת.בצנצנת מזרע של הסאג'ור גילית עובש ירוק - אם אני לא טועה הוא נקרא טריכודרמה. רציתי להשתמש בצנצנת מזרע הזאת כדי לעשות grain to grain לצנצנת אחרת, אבל כנראה שזה לא יקרה.עדכון נוסף, חיברתי את המכשיר אדים לשעון שבת וכיוונתי את הטיימר כך שיהיה על ON למשך 30 דקות ועל OFF למשך 15 דקות.


בלילה השתמשתי במצע קוקוס וורמקוליט.


שמתי שקית זבל שחורה בתוך תבניות אלומיניום מלבניות.


צנצנת אחת של 200 מ"ל שימג'י לבן הספיקה לשלוש תבניות.


סידרתי לזניה של שכבות מצע וזרעים.
את השתיים הראשונות עטפתי בניילון נצמד. כשהגעתי לתבנית השלישית הניילון כבר נגמר אז השתמשתי בשתי שקיות סנדוויצ'ים. אם הייתי יודע, הייתי משתמש בהן מלכתחילה כי הרבה יותר קל לראות את ההתפתחות של התפטיר דרכן. עשיתי קצת חורים וסגרתי עם מיקרופור.


שמתי את התבניות בחושך להתפתחות. נקווה שזה יעבוד.


המשך:

גידול פטריות מאכל - 20