• יניב אור

גידול פטריות מאכל - 2

עודכן: 25 במרץ 2021

המשך הלמידה, ההתנסות והעבודה עם עולם הפטריות. את ההקדמה אפשר למצוא כאן:

גידול פטריות מאכל


28/02/21

בפטרי של ה-BO יש עכשיו 3 זיהומים. העיגול הקטן והלבן שדובר עליו קודם לכן, עיגול גדול יותר שנראה כמו תפטיר אך כנראה פטרת כלשהי ועיגול קטן, חלק ובצבע כתום-אדום דבוק לשוליים.


Blue Oyster


אין לי תמונות של הצנצנת עם ה-BO אבל ההתפתחות ממש איטית והחלטתי לוותר על העניין. בהמשך אפרט על כך.


הזיהום בפטרי עם ה-LM התפתח וגדל וה-LM עצמו בקושי. אולי כמה מילימטרים מסביב לחתיכת אגר. ויתרתי גם עליו וזרקתי את האגר.


29/02/21

בצורה כמה שיותר סטרילית שיכולתי לאפשר לעצמי - בקופסת אוויר עומד שהכנתי - הוצאתי את הזיהום הכתום. את הכלים חיטאתי בתערובת של 10% אקונומיקה והשאר מים. את קצה הכלי שנוגע בתפטיר חיממתי עם מצית טורבו עד שנהיה אדום. עדיין אין לי פראפילם אז סגרתי בניילון נצמד.


Blue Oyster

שמתי לב שהצילומים יוצאים לא רעים בכלל כשאני מכוון את הצלוחיות פטרי לאור, לכן אכין בהמשך קופסת אור קטנה לצילומים - מהסוג שמשתמשים בה לשרטוט ידני.02/03/21

קניתי סיר לחץ של סולתם. הוא מגיע עם שתי אפשרויות ללחצים שונים:

0.6 BAR (8.7 PSI)

1 BAR (14.5 PSI)


לעיקור בד"כ מומלץ 15 PSI אז זה מעולה. המחיר בחנות היה בסביבות 550 ש"ח.קניתי עוד קצת ציוד וחומרים ויש לי משלוח בדרך של 500 צלחות פטרי (אולי טיפה הגזמתי, מה אני אעשה איתן?!), פראפילם, צנצנות מייסון.


התמונה היא של ארון עם דלתות סגורות, כמובן. פתחתי לצורך הצילום.03/03/21

ה-BO מתפתח ממש יפה למרות שני הזיהומים. דיברתי עם בוריס, שלחתי לו צילומים והוא אמר לי שאין צורך להוציא את הזיהומים וה-BO מתפתח טוב. שאלתי אותו לגבי הניילון נצמד והוא אמר לי שעדיף מיקרופור.


Blue Oyster


מעבר לזה - בסביבה הסטרילית, כמובן - השפרצתי קצת מהמזרק של ה-PE (Pleurotus eryngii) על אחת הצלחות אגר כחול הריקות. בדיעבד הבנתי שמספיק טיפה אחת במרכז ובעצם שמתי כמות גדולה. נקווה לטוב.


כמו כן, בישלתי דוחן וייבשתי. בהמשך אעקר אותו.


המשך:

גידול פטריות מאכל - 3