• יניב אור

גידול פטריות מאכל - 22

המשך הלמידה, ההתנסות והעבודה עם עולם הפטריות. את ההקדמה אפשר למצוא כאן:

גידול פטריות מאכל


01/05/21

גיליתי שיש מעט עובש ירוק (טריכודרמה?! כל עובש ירוק זה טריכודרמה?!) באחת התבניות של השימג'י. הייתה רטיבות מאוד גבוהה בחלל הפרחה, היו טיפות מים על התפטיר והוא עצמו היה רטוב בחלקים מסויימים. זה לא טוב בכלל. צריכה להיות לחות אבל במידה הנכונה.דבר ראשון שעשיתי זה לנקות את שכבת העובש הזאת ולהיכנס להיסטריה שעכשיו שאר התבניות גם הן נדבקו בעובש. אז הכנסתי את התבנית לבידוד בקופסה נפרדת. עטפתי בניילון, עשיתי חורים וסגרתי עם מיקרופור. לאחר מכן התעשתתי והגעתי למסקנה שהנבגים של העובש נמצאים בכל מקרה מסביבנו באוויר והם רק מחכים לתנאים הנכונים - שזה לחות גבוהה מדי. הוצאתי את התבנית מבידוד והחזרתי למדף לצד שתי התבניות האחרות.


קראתי קצת על העניין והבנתי שהתפטיר לא אמור להתפשט על השכבה העליונה - הורמקוליט - ואם זה קורה זה מראה על לחות גבוהה מדי. ואז יש צורך לטפל בלחות ולהוסיף ורמקוליט.


וזה מה שעשיתי. הורדתי את העוצמה של המכשיר אדים והוספתי ורמקוליט. אני מקווה שהפעם זה בסדר. אין מה לעשות, ככה לומדים. לא פשוט לגדל פטריות.


הוצאתי את השקית של הסאג'ור ותליתי הפעם בארון הפרחה. המכשיר אדים עובד על 15 דקות ON 15 דקות OFF. הונטה על ON למשך 4 דקות ו-OFF למשך 6 דקות.פרטים נוספים בהמשך...