• יניב אור

כנס אנימטרוניקס ב-toi.lab

יום חמישי אחה"צ נפתח כנס אנימטרוניקס ב-toi.lab בשיתוף אנשי סגל מבצלאל ומאונ' בן-גוריון.

זאת היתה תחרות בין קבוצות עם דדליין שנקבע ליום שישי 12:00. המשימה היתה להראות את הקשר בין אדם למכונה - במישורים שונים, שהוצגו על-ידי מספר מרצים.


היה ממש כיף, אוירה טובה ואנשים מקסימים.


אני לא זוכר את הסדר של שלושת המקומות הראשונים, בכל מקרה חברי אחת הקבוצות המנצחות בנו קסדה לקורקינט חשמלי שמתקשרת עם נהגים ומאוטטת להם ע"י הזזת מחושים בצורות וזויות שונות כך שבין היתר נוצרת הצורה לב. רעיון מקסים וביצוע יפה.

קבוצה אחרת, הפכו מחשב לתחליף פסיכולוג. ענק :))

קבוצה נוספת בנתה בובה שמתלבשת על בקבוק ומזכירה לתינוק/ילד לשתות, לאכול וכו' - באמצעות תנועה, דיבור, מוסיקה. מקסים.

היו עבודות נוספות, רעיונות מקוריים ובאמת אנשים מוכשרים.


הקבוצה שלנו

מכיוון שה-MindWave השתלט לי על המוח ואני רוצה לבדוק אותו בכל מיני צורות, החלטתי שאני רוצה להשתמש בו במשימה. הצטרפתי לשתי גרפיקאיות מאוד מוכשרות והגענו להחלטה ליצור ארנב דו-מימדי - כשלעיניים, שפם ואוזניים נחבר מנועי סרוו והם ינועו לפי המדדים של meditation ו-attention.


אפרת ויעל התמקדו ביצירה של הארנב ואני בקוד של ה-MindWave ושל המנועי סרוו. המנטורים עזרו לנו בכל רגע שהיינו צריכים. בסופו של דבר לא הספקנו כל מה שרצינו - כמו רוב הקבוצות סך הכל - אבל היה ממש כיף בלי קשר. למדתי המון והכרתי אנשים מקסימים.לצערי מצאתי את עצמי נתקע על איזה עניין ובקושי יצא לי לעשות משהו אחר חוץ מקוד. עד עכשיו עבדתי עם ה-MindWave בצורה כזאת שאני מתחבר איתו למכונת לינוקס שלי על הלפטופ דרך בלוטוס, קורא את המידע בעזרת סקריפט פייתון שמעביר את המידע המעט מעובד הלאה דרך OSC ל-SuperCollider. כל זה על מכונה אחת.


כדי להפעיל את המנועי סרוו יש כמה אפשרויות:

א. להשתמש במודול בלוטוס שעובד עם ארדואינו - HC-05 או HM-10 - ללא מכונה נוספת.

ב. להשתמש ב-RPi ולהתחבר באמצעות דונגל בלוטוס.

ג. להשתמש בלפטופ כמו שהשתמשתי עד עכשיו ולהעביר את המידע Serial לארדואינו - דרך ה-USB.


קניתי לא מזמן את המודולים לארדואינו שהוזכרו ודונגל בלוטוס ל-RPi. עדיין לא מצאתי זמן להתעסק עם המודולים. את הדונגל ניסיתי, אני מקבל מידע דרך rfcomm וקורא אותו עם NodeJS. נשאר לי לטפל ב-parsing. בקיצור, שתי האפשרויות הראשונות בעייתיות בזמן תחרות.

הלכתי על ג' ונתקעתי כי לקח לי זמן להבין שאני חייב לקודד באיזושהי צורה את המידע שיוצא מהלפטופ לארדואינו ושם להשתמש באותו קידוד. כנראה - אני צריך עדיין לבדוק את זה ואפתח לזה פוסט נפרד. בכל מקרה, הצלחתי לשלוח בצורה רציפה תוים בודדים וזה היה מספיק טוב.


אני אסביר טיפה. שני המדדים שמגיעים מה-MindWave הם ערכים בין 0 ל-100. מכיוון שהסתבכתי עם שליחת הערכים הללו, חילקתי את ה-100 לחמישה חלקים כך שבין 0 ל-20 הארנב יעשה תנועות מסויימות, בין 20 ל-40 תנועות אחרות וכן הלאה. הקטנתי משמעותית את הרזולוציה, אבל זה בסדר.

בכל מקרה, מה ששלחתי לארדואינו זה, כאמור, תווים בודדים - התווים a עד e - בהתאם לנתונים שמתקבלים.


כמו שאמרתי, אני לא מוותר על העניין ואחזור לפתור את הבעייה שציינתי.


ואחזור לעוד כנסים ותחרויות מהסוג הזה כי זה כיף ומאתגר לגמרי. כמו שהבלוג הזה, אחת המטרות שלו היא שאתחייב לסיים פרויקטים שהתחלתי - ככה תחרות כזאת. מאיצי למידה נקרא לזה.


תודה לקהילת המייקרים