• יניב אור

רעש

עודכן: 14 בספט׳ 2019

בואו נצלול לתוך התהו. המקום שבו מתהוות צורות מתוך תנועה אקראית. נכיר סוגי רעש שונים. נכיר נוסחאות מתימטיות שמבטאות רעשים - כמו למשל פרלין, סימפלקס ועוד. נראה איך הם מתבטאים בצליל ובצורה - בדו-מימד ותלת-מימד ומימדים נוספים.


פוסט נוסף בנושא:

מחולל מספרים אקראיים - RNG


כתבתי את הקוד הבא בפייתון:

אני מייצר מטריצה של מספרים אקראיים שלמים מ-0 עד 255. כל אחד מהם מייצג פיקסל - ונוצרת תמונה בגווני אפור, 1000 על 1000 פיקסלים. את הפלט אני מציג ב-matplotlib גם כגרף וגם כתמונה עצמה.הפרמטר interpolation בפונקציה imshow של matplotlib מאפשר להשתמש במתודות אינטרפולציה מובנות. המתודות הן:

nearest, bilinear, bicubic, spline16, spline36, hanning, hamming, hermite, kaiser, quadric, catrom, gaussian, bessel, mitchell, sinc, lanczos


הנה דוגמא לפלט של כמה מהן:


את הקוד הבא כתבתי ב-Javascript על canvas בשימוש בפונקציה createImageData שיוצרת תמונה מפיקסלים RGBA(0,0,0,0) כך שניתן לגשת למידע הזה ולקרוא ולכתוב פיקסלים בודדים.

המידע של הפיקסלים (imageData.data) הוא מערך, כך שכל ארבעה ערכים - פיקסל. הערך הראשון אדום, השני ירוק, כחול ואלפא. כל אחד מהצבעים בכל פיקסל ופיקסל מקבל ערך רנדומלי בין 0 ל-255. האלפא קבוע על 255.המשך יבוא...