מיליון פרויקטים

טכנולוגיה, מדע, אומנות וכל מה שביניהם ומסביבם

MindWave Mobile 2 + Polargraph

בניתי Polargraph והצלחתי להתממשק ל-MindWave בעזרת הטרמינל ופייתון (NeuroPy). ל-Polargraph יש שני מנועים ומהסקריפט פייתון יש לי, בין היתר, נתונים של meditation ו-attention.

למה שלא נחבר ביניהם.


כתבתי את הקוד הזה שמייצר gcode מהנתונים של attention ו-meditation (מתוך neuroPy) ושולח אותו דרך ttyACM1 ל-cnc shield (שרת grbl).את הנתונים אני מחלק ב-100 כי זאת הרזולוציה, פחות או יותר, של הטווח עבודה של הרובוט. אפשר, כמובן לכייל אחרת (שולחים ל- grbl פקודות לקינפוג).


* הערה קטנה: מצאתי טעות לוגית במה שעשיתי. ה-grbl מקבל פקודות x, y, z במערכת קרטזית ואילו ה-Polargraph עובד במערכת בי-פולרית. בכל מקרה אמשיך בצורה הזאת ואתקן בהמשך. זה יהיה מעניין , בכל מקרה.


הרצתי את הקוד עם ה-MindWave על הראש, דלוק ומחובר. אין שגיאות ועל המסך המספרים מתחלפים. אני לא יכול כרגע להפעיל את המנועים (לילה ואני לא רוצה שיגרשו אותי מפה), לכן ה-cnc-shield מנותק מהמקור מתח החיצוני שלו (12 וולט) אבל הכבל USB למחשב מהארדואינו מחובר. עושה רושם שהנתונים נשלחים ל-ttyACM1. אבדוק ואצלם בבוקר.


עדכון:

הרצתי את הקוד ויש משהו קטן שמפריע לי. הריצה נתקעת כל שתי שניות בערך. גם המנועים וגם ההדפבה למסך. התחושה שלי היא שאני שולח בקצב מהיר מדי ל-ttyACM1. הוספתי sleep של חצי שנייה, יותר טוב, אבל יש פספוס של כל שורה שנייה. sleep של שנייה עובד מצויין. אני לא בטוח אם זאת השיטה האידיאלית אבל כרגע זה בסדר.הנה סרטון:


וקיבלנו...קישקוש - שהמוח שלי שצייר:


אנחנו נשכלל את זה בהדרגה. הדבר הבא שארצה לעשות זה לתת לצייר לצייר באופן קבוע, צורה קבועה - למשל, מעגל. הנתונים שאקבל מה-MindWave ישמשו בתור seeds (מקווה שהשתמשתי במושג הנכון) - ויתנו כאוטיות בתוך מסגרת. נראה מה יהיו התוצאות.


* אגב, אם זה לא מובן, אני מקבל רעיונות תוך כדי התקדמות. יכול להיות שחלקן לא יעילות. בכל מקרה, מתוך ההתנסות אפשר ללמוד הרבה ולקבל רעיונות חדשים.


בשלב הזה, שיחקתי מספיק עם ה-Polargraph - ראיתי שהוא עובד כמו שצריך. יצרתי חיבור ל-MindWave. הכל עובד. אני רוצה לשבת על תיאוריה, קצת טריגונומטריה ולכתוב סימולציות ממוחשבות לשלבים הבאים. אשתמש, בין היתר, בתוכנה Processing. זה יהיה הרבה יותר יעיל. אבל את זה אמשיך בפוסט Polargraph - vClamp. לכאן אחזור בשלב מאוחר יותר, לאחר שאנסה כמה דברים וכולי.