• יניב אור

SCRUM monkey - TIP family transistor (Darlington)

פרויקט מן העבר - 2016:

https://www.instructables.com/id/SCRUM-Monkey/

* הפוסט הזה הוא תרגום לעברית של הפרסום הנ"ל

* הדגש הוא על מיתוג (switching) של התקן, מכשיר, צעצוע - שצורך הספק גבוה מההספק של הבקר (קונטרולר) לכן הוא מחובר למקור כוח חיצוני שלא קשור בשום אופן לקונטרולר.

* לצורך כך, משתמשים בטרנזיסטור דרלינגטון. תלוי בהספק שעובדים איתו, במקרה שלנו, אחד הטרנזיסטורים TIP120/121/122 מתאים.

* חשוב לציין ש-driver-ים של מנועים חשמליים קטנים מכילים, בד"כ, טרנזיסטורי דרלינגטון. הצ'יפ ULN2003A הוא בעצם מערך של 7 דרלינגטונים.

*@&* אפשר להדגים ניסיון של switching עם טרנזיסטור NPN שמשמש למיתוג הספקים נמוכים.

*@&* לצרף הסבר קצר על פעולת הטרנזיסטור.


תרגום:

במקום העבודה שלי (סל-באדי), יש לנו פגישת סקראם בכל יום בשעה 13:40. ללא קשר לדברים הללו, יש ברשותי קוף צעצוע קטן שמשמיע קולות קופיפיים והעיניים שלו מהבהבות - ברגע שלוחצים על האוזן הימנית שלו. החלטתי לחבר אותו ל-RPi ולהפוך אותו לשעון מעורר.

לקופיף הזה יש מקור מתח משלו (3.3 וולט) ומהסיבה הזאת הוספתי למערכת טרנזיסטור דרלינגטון (TIP120/121/122 family) למיתוג (switching). צפו בתמונות ובתרשים, זה מעגל מאוד פשוט. כדי לשלוט בקוף ע"י ה-RPi, כתבתי קוד פייתון קטן ופשוט אשר מופעל בצורה אוטומטית בכל יום ב-13:40 ע"י ה-crontab הישן והטוב של לינוקס.שלב 1: רכיבים ותרשים

- TIP120 (or 121, 122) - 1K ohm resistor


שלב 2: סקריפט פייתון


שלב 3: crontab

פתחו shell של לינוקס וכתבו:

crontab -e

בעורך הטקסט שנפתח, הוסיפו את השורה הבאה:

הפורמט של crontab:

ישנם מספר תווים מסויימים שניתן להשתמש בהם במקום הערכים המספריים. למשל, כוכבית (*) ב-Hour, הכוונה: בכל שעה. קראו את ה-manpage. אגב, שמתי לב שהפורמט יכול להיות שונה בהתאם להפצת לינוקס.